top of page

TOURNAMENT 59 SCHEDULE
September 1st & 2nd 2023
Hamilto
n, ON Host: Hnns

Croatia Cleveland Logo (1).png
CT Croatia_CREST_2022.png

FRIDAY SEPT 1

Croatia Mississauga U21 vs Croatia Hamilton U18      8:00pm – Field#4

Croatia Hamilton A vs Croatia Norval A                       9:00pm – Field #4

SATURDAY SEPT 2

 GROUP A 

Croatia Cleveland Logo (1).png

Croatia Cleveland U23 vs Hrvat St. Catharines             9:00 am – Field #1   Croatia Cleveland U23 vs Croatia Mississauga           12:00pm – Field #1     Hrvat St. Catharines vs Croatia Hamilton U18             12:00pm - Field #2   Croatia Cleveland U23 vs Croatia Hamilton U18          2:00pm – Field #4 Hrvat St. Catharine’s vs Croatia Mississauga U21         2:00pm – Field #2

 GROUP B 

dallogo2017.png
Croatia Cleveland Logo (1).png

Dalmacija Streetsville vs Croatia London/St. Thomas       10:00am – Field #5 Croatia Cleveland A vs CPB Jadran Chicago                     10:00am – Field #4 Dalmacija Streetsville vs Croatia Cleveland A                    12:00pm – Field #4 Croatia London/St. Thomas vs CPB Jadran Chicago         12:00pm – Field #5 Dalmacija Streetsville vs CBP Jadran Chicago                      4:00pm – Field #5 Croatia London/St. Thomas vs Croatia Cleveland A            4:00pm – Field #4

 GROUP C 

2016_Norval_Clear.png
kw-hrvat-vector.png

Polet New York vs Croatia Hamilton A                                9:00am – Field #4 Zrinski Cleveland vs Hrvat Kitchener                                    9:00am – Field #5 Hrvat Kitchener vs Polet New York                                     11:00am – Field #4 Croatia Norval A vs Zrinski Cleveland                                11:00am – Field #5 Hrvat Kitchener vs Croatia Hamilton A                                1:00pm – Field #4 Polet New York vs Croatia Norval A                                     1:00pm – Field #5 Zrinski  Cleveland vs Croatia Hamilton A                             3:00pm – Field #4 Hrvat Kitchener vs Croatia Norval A                                     3:00pm – Field #5 Polet New York vs Zrinski Cleveland                                     5:00pm – Field #4

 GROUP D 

Jadran Ottawa_MainLogo.png
CT Croatia_CREST_2022.png
2016_Norval_Clear.png

Adria Sudbury vs Croatia Connecticut                                10:00am – Field #2 Croatia Norval U21 vs Jadran Ottawa                                  10:00am – Field #1 Croatia Norval U21 vs Adria Sudbury                                   12:00pm – Field #3 Jadran Ottawa vs Croatia Connecticut                                  1:00pm – Field #2 Croatia Norval U21 vs Croatia Connecticut                           3:00pm – Field # 2 Jadran Ottawa vs Adria Sudbury                                            3:00pm – Field #1

 GROUP E 

Croatia Windsor vs Croatia Mississauga A                         11:00am – Field #3 Hrvatski Orlovi Milwaukee vs Zagreb Toronto                    11:00am – Field #1 Croatia Windsor vs Hrvatski Orlovi Milwaukee                     1:00pm – Field #1 Croatia Mississauga A vs Zagreb Toronto                             1:00pm – Field #3 Croatia Windsor vs Zagreb Toronto                                       4:00pm – Field #2 Croatia Mississauga A vs Hrvatski Orlovi Milwaukee           4:00pm – Field #1

  WILDCARD  

Sat Sept 2nd     Wild Card 1                                            6:00pm - Field #2 Sat Sept 2nd     Wild Card 2                                            6:00pm - Field #4 Sat Sept 2nd     Wild Card 3                                            6:00pm - Field #5

SUNDAY SEPT 3

 PLAYOFFS 

Quarter Final 1                   9:00am - Field #1 

Quarter Final 2                   9:00am - Field #2 

Quarter Final 3                   9:00am - Field #4          Quarter Final 4                  9:00am - Field #5

Semi Final 1                       10:30am - Field #4

Semi Final 2                       11:30am -Field #4

CHAMPIONSHIP FINAL    1:30pm - Field #4

bottom of page